Malý unavený Joe

film
Talianski režiséri vytvorili špecifický podžáner v najamerickejšom filmovom žánre, akým je western, a významne prispeli k jeho obrodeniu v 60. rokoch minulého storočia. Medzi režisérov, ktorí do vývoja spaghetti westernov významne zasiahli, nepatrí len Sergio Leone (Vtedy na Západe, Pre hrsť dolárov...) či Sergio Corbucci (z Franca Nera urobil hviezdu po nakrútení snímky Django), ale aj Sergio Colizzi a Enzo Barboni, ktorých špecialitou boli najmä crazy spaghetti westerny, teda westernové komédie. Po prvý raz sa slávna dvojica Bud Spencer a Terence Hill, občianskymi menami Carlo Pedersoli a Mario Girotti, objavili v spaghetti westerne Boh odpúšťa... Ja nie režiséra Sergia Colizziho. Pôvodne chcel Colizzi nakrútiť snímku iba s jedným hrdinom, ale dcéra producenta Continiho, Amata Maria, ktorá bola vtedy zaľúbená do plaveckého šampióna Pedersoliho, chcela priateľovi zabezpečiť filmovú kariéru. Navrhla ho preto do pripravovaného westernu ako partnera vtedy už pomerne známeho a obľúbeného Girottiho alias Terencea Hilla. A tak sa zrodila dvojica, ktorá ponúka divákom väčšinou priamočiary „fackovací“ humor, keď dokázala štýlom facka – smiech baviť divákov takmer dve desaťročia. U nás sme ich po prvý raz videli v snímke Keď sa nahneváme, budeme zlí, neskôr nasledovali filmy ako Malý unavený Joe či Pravá a ľavá ruka diabla a mnohé ďalšie.
Réžia E. Barboni
Hrajú T. Hill, B. Spencer, Y. Somer, E. Tarascio, H. Carey Jr. P. De Luca, J. Dublinová
Rok výroby 1972
Krajina Spojené štáty, Taliansko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Vojnový kôň

Historický film USA (2011). Pôsobivý príbeh britského mladíka Alberta Narracotta a jeho milovaného koňa Joeyho, ktorých nečakane rozdelí prvá svetová vojna.
film JOJ Plus 20:30

Továreň na sny

film WAU 20:10

Líbáš jako ďábel

film Doma 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.