Leto 2003

film
V horúcom lete 2003 vstupuje 16-ročná Jamie do rozhodujúcej fázy svojho dospievania. Je z nej odvážna tínedžerka, ktorá si chce svoje predstavy o láske a sexe necudne vyskúšať v praxi. K tomuto rozhodnutiu ju paradoxne posmelí smrť jej babičky Dotty. Posledné slová múdrosti, ktoré jej stará žena adresuje zo smrteľnej postele, vyznievajú síce hrubo, ale jasne: Zriekni sa judaizmu svojej matky a osvoj si tajomstvá orálneho sexu! Čím vlastne odobrí rebéliu tínedžerky, ktorá práve prežíva najkrajšie leto svojej mladosti, spoznáva rodiacu sa sexualitu a navyše sa prvý raz skutočne zamilovala. A svoje predstavy o láske a sexe si chce konečne vyskúšať v praxi. Jamie vezme babičkinu výzvu doslova a prežíva naraz zbožné i pozemské rozkoše vo vzťahu s mladým Lukeom (JACK KILMER), študentom seminára, ktorého sľub celibátu hravo porazí oveľa silnejšie pokušenie jeho tela. A zároveň si Jamie leto podelí s Marchom, ktorý je do nej už dávnejšie zamilovaný. Život 16-ročnej dievčiny ovplyvnia posledné slová jej umierajúcej babičky. Staršia žena na smrteľnej posteli vysloví pred rodinou niekoľko veľmi zarážajúcich priznaní. Predtým, než odíde z tohto sveta a stretne sa so svojím stvoriteľom, sa umierajúca babička Dotty (JUNE SQUIBBOVÁ) chce očistiť, a na smrteľnej posteli šokuje svoju rozvetvenú rodinu niekoľkými priznaniami. Svojej židovskej neveste Shire (ANDREA SAVAGEOVÁ) sa prizná, že ju nikdy nemala rada. Svojmu synovi Nedovi (PAUL SCHEER) povie, že muž, ktorého považuje za svojho otca, ním v skutočnosti nie je. O svojom dospievajúcom vnukovi Dylanovi (LOGAN MEDINA) tvrdí, že je homosexuál. A pre 16-ročnú vnučku Jamie má rovno dve informácie. Ako dieťa ju dala potajme pokrstiť, aby nešla do pekla. A tá druhá je skôr radou, aby zabudla na judaizmus a naučila sa správne fajčiť. Babičkine informácie zo smrteľnej postele rozhodia celú rodinu. Ned sa vyberie hľadať svojho biologického otca a na matkinu neľúbosť privedie domov zarytého antisemitu Harmana Lorenza (RICK ANDOSCA). Jamie nedokáže spracovať informácie o tajnom krste a konverzii, zápasí s vedomím nečakaných náboženských prepojení, a preto požiada o radu kňaza v susednom kostole, otca Patricka (BILL EUDALY). Zároveň však stretne mladého príťažlivého seminaristu Luka (JACK KILMER), ktorý ju fyzicky veľmi priťahuje, čo ju prinúti premýšľať nad poslednými radami umierajúcej babičky a rozhodne sa ich vyskúšať v praxi. S postupujúcim letom Jamie a Luke vyskúšajú aj orálny sex, čo Jamie komentuje slovami „Bolo to ako mäsitá ponožková bábika“. Kým Jamie počas prázdnin zápasí so svojou rozkvitajúcou sexualitou a stretáva sa aj s dlhoročným priateľom Marchom (STEPHEN RUFFIN), ktorý je do nej zamilovaný, členovia jej rodiny sa vyrovnávajú s dôsledkami posledných slov babičky Dotty. Ned dokonca nájde a privedie domov svojho skutočného otca Harmana Lorenza (RICK ANDOSCA), ktorý sa, na veľké matkino zdesenie, predvedie ako zarytý antisemita.
Réžia B. Gleasonová
Hrajú J. Kingová, A. Savageová, J. Kilmer, P. Scheer, J. Squibbová, E. Darkeová, K. L. Wilsonová, S. Ruffin, T. James, L. Medina
Rok výroby 2018
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Vojnový kôň

Historický film USA (2011). Pôsobivý príbeh britského mladíka Alberta Narracotta a jeho milovaného koňa Joeyho, ktorých nečakane rozdelí prvá svetová vojna.
film JOJ Plus 20:30

Továreň na sny

film WAU 20:10

Líbáš jako ďábel

film Doma 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.