Pápežský palác: Gotická pevnosť

dokument
Pápežský palác v Avignone je jedným z najúžasnejších historických monumentov Francúzska. Je to jedna z najväčších a najdôležitejších stredovekých gotických stavieb v Európe. Bývalá pevnosť a palác boli sídlom západného kresťanstva v 14.storočí. V tomto paláci sa konalo šesť pápežských konkláv, pri ktorých boli zvolení za pápeža Benedikt XII., Klement VI., Innocent VI:, Urban V., Gregor XI. a Benedikt XIII. 15 tisíc metrov štvorcových, ktoré zaberá palác, je nabitých históriou. Dnes slúži predovšetkým ako turistická atrakcia, ktorú navštívi ročne okolo 650 tisíc návštevníkov.
Rok výroby 2019
Krajina Francúzsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Akční thriller USA/SAE/ČR (2011). Ethan Hunt a jeho tým mají další tajný úkol - odhalit a zneškodnit extremistu přezdívaného Kobalt. Když je v Kremlu odpálena bomba a vina padne na Hunta, tak…
film Prima Cool 20:15

Parker

film Prima 22:35

Anna

film Markíza 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.