Ella Fitzgeraldová: Prvá dáma džezu

dokument
Ella Fitzgeraldová je dodnes považovaná za prvú dámu jazzu. Speváčka, ktorá začala svoju spevácku kariéru v uliciach New Yorku sa dokázala presadiť vo svete show biznisu vďaka neuveriteľnej vôli i veľkému talentu, a samozrejme pracovitosti. Klavirista Oscar Peterson o nej povedal, že na vrchole svojej kariéry bola tou najosamotenejšou ženou na svete. Ani svetlá rámp a obrovská sláva jej nepriniesli toľko šťastia ako ho ona dokázala rozdávať svojim fanúšikom, poslucháčom. Tvorcovia filmu ponúkajú obsiahly a hlboký portrét umelkyne, ktorá dokázala povýšiť zábavnú hudbu na vysoký piedestál umenia.
Rok výroby 2019
Krajina Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Kráska a zviera

Muzikál USA (2017). Vstúpte a buďte našim hosťom. Prežite príbeh starý ako samotný čas. Veľkolepá hraná adaptácia klasickej animovanej rozprávky Kráska a zviera. Legendárny príbeh mladej dievčiny…
film JOJ 20:35

Doktor Spánok

film HBO 23:55

Bournovo ultimátum

film JOJ 23:10

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.