Ella Fitzgeraldová: Prvá dáma džezu

dokument
Ella Fitzgeraldová je dodnes považovaná za prvú dámu jazzu. Speváčka, ktorá začala svoju spevácku kariéru v uliciach New Yorku sa dokázala presadiť vo svete show biznisu vďaka neuveriteľnej vôli i veľkému talentu, a samozrejme pracovitosti. Klavirista Oscar Peterson o nej povedal, že na vrchole svojej kariéry bola tou najosamotenejšou ženou na svete. Ani svetlá rámp a obrovská sláva jej nepriniesli toľko šťastia ako ho ona dokázala rozdávať svojim fanúšikom, poslucháčom. Tvorcovia filmu ponúkajú obsiahly a hlboký portrét umelkyne, ktorá dokázala povýšiť zábavnú hudbu na vysoký piedestál umenia.
Rok výroby 2019
Krajina Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Vojnový kôň

Historický film USA (2011). Pôsobivý príbeh britského mladíka Alberta Narracotta a jeho milovaného koňa Joeyho, ktorých nečakane rozdelí prvá svetová vojna.
film JOJ Plus 20:30

Továreň na sny

film WAU 20:10

Líbáš jako ďábel

film Doma 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.