Slnko v sieti

film Dvojka Nedeľa o 21:35 91 min
Prelomové dielo slovenskej kinematografie, ktoré naznačilo nový smere jej vývoja a právom je považované za prvé dielo československej novej vlny. Prináša nielen nový spôsob rozprávania s dôrazom na obraz a civilnú mestskú poetiku, ale aj nový, originálne poňatý pohľad na skutočnosť a ľudské pocity. Ich nositeľmi sú v tomto prípade dvaja mladí ľudia - citlivý Fajolo, fotograf a zberateľ snímok ľudských rúk, a jeho kamarátka Bela, ktorá žije so svojou slepou matkou. Film Slnko v sieti nakrútili režisér Štefan Uher a kameraman Stanislav Szomolányi podľa scenára Alfonza Bednára. Na jeho význam pre slovenskú kinematografiu poukazuje i skutočnosť, že národné filmové ceny, ktoré udeľuje Slovenská filmová a televízna akadémia, nesú rovnaké meno.
Réžia Š. Uher
Hrajú M. Bielik, J. Beláková, O. Šalagová, E. Nosáľová
Rok výroby 1962
Krajina Česko, Slovensko

Najbližšie vysielanie

nedeľa 21:35
Slnko v sieti

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Bad Boys 2

Akčná komédia USA (2003).
film Nova 22:10

Vládkyňa zla 2

film JOJ 20:35

Zbouchnutá

film Nova Cinema 21:55

Černý jestřáb sestřelen

Válečné drama USA/VB (2001). V roce 1993 vstoupily jednotky OSN do Somálska, aby pomohly uklidnit tamní občanskou válku. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se změní v zoufalý boj proti…
film Prima Cool 18.9. o 22:05

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ 18.9. o 22:50

Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů

film Nova Cinema 14.9. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.