Letecké katastrofy XVII (1/10)

dokument
Psychoteror v kokpite. 1. december 1993, štát Minnesota. Let 5719 spoločnosti Northwest Airlink odštartoval z letiska Saint Paul v Minneapolise na hodinový vnútroštátny let do Hibbingu. Na cieľovom letisku nebola riadiaca veža, takže piloti museli počas priblíženia zapnúť vlastné svetlá na dráhe. Posádka sa pripravovala na pristátie. Keď malé turbovrtuľové lietadlo Jetstream 31 klesalo cez mraky a husté sneženie, narazilo do vrcholkov stromov a zrútilo sa na horský svah. Záchranári ho našli o hodinu neskôr tri kilometre severozápadne od letiska. Zahynulo všetkých 18 ľudí na palube Vyšetrovatelia sú šokovaní, keď z letového záznamníka počujú, čo sa v mrazivom kokpite odohrávalo medzi neskúseným prvým dôstojníkom Chadom Ericksonom (JESSIE LAVERCOMBE) a namysleným arogantným kapitánom Marvinom Falitzom (JESSE BOND), keď sa let 5719 spoločnosti Northwest Airlink pripravoval na pristátie v Hibbingu v Minnesote v jednu chladnú zimnú noc v roku 1993. Je jasné, že haváriu zapríčinil psychoteror v kokpite a kapitánov hnev, ktorý sa desivo nevyplatil. Životom zaň zaplatili všetci na palube – 16 cestujúcich aj obaja piloti.
Réžia T. Wolochatiuk
Hrajú J. Aris [hlas], J. Bond, J. LaVercombe, D. Baker, D. Falk, N. Gabrielová
Rok výroby 2017
Krajina Kanada

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Thor: Ragnarok

Akční fantasy film USA/Austr. (2017). Rhor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok,…
film Nova Cinema 20:00

Svetová vojna Z

film Dajto 20:30

Wonder Woman 1984

film HBO 21:30

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 28.9. o 23:05

Interstellar

film Nova Cinema 2.10. o 20:00

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

film JOJ Plus 2.10. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.