Šialená jazda

film
David je jednoduchý chlap, ktorý uviazol v monotónnej práci pre bezpečnostnú agentúru. Za volantom opancierovaného vozidla denne rozváža obrovské sumy peňazí. Jedinou vzrušujúcou činnosťou v jeho živote je flirtovanie s kolegyňu Kelly, ktorá ho však pomaly vťahuje do svojich nekalých plánov. Jej priateľ Steve sa totiž rozhodol vylúpiť banku a chce na to využiť práve Davida. Napriek desivo amatérskemu plánu sa stane nemožné a skupina neveľmi inteligentných lúzrov má zrazu vo vreckách 17 miliónov dolárov. Keďže je táto partička naozaj extrémne bláznivá, nenapadne ju nič iné, len utrácať ukradnuté peniaze vo veľkom štýle a zanechávať polícii jasnú stopu. David si v prestrojení užíva luxusný život v mexických hoteloch, keď zistí, že Kelly ho zneužila a podrazila. Steve sa rozhodne Davida zbaviť a vyšle do Mexika nájomného vraha Mikea, aby ho fyzicky zlikvidoval. David Ghantt (ZACH GALIFIANAKIS) je obyčajný muž, ktorý pracuje v bezpečnostnej agentúre ako vodič obrneného vozidla a preváža obrovské sumy peňazí. Vedie monotónny život a jeho jediným rozptýlením je pôvabná kolegyňa Kelly (KRISTEN WIIGOVÁ), ktorá ho nakoniec zatiahne do najväčšej lúpeže v dejinách Spojených štátov. Mozgom lúpeže je jej priateľ Steve (OWEN WILSON). Kelly presvedčí Davida, aby im pomohol vykradnúť trezor. Napriek absolútne amatérskemu plánu sa však stane nemožné a zlodeji majú zrazu vo vreckách 17 miliónov dolárov. Kelly a Steve pošlú Davida do Mexika v prestrojení, s falošnými dokladmi a 20 000 dolármi. FBI začne prípad vyšetrovať a postupne prichádza na stopu Davidových komplicov, ktorí rozhadzujú nakradnuté peniaze a zanechávajú za sebou jasnú stopu. David si medzitým užíva luxusný život v mexických hoteloch, keď sa dozvie, že Kelly ho iba využila. Steve sa rozhodne Davida ako nepohodlného svedka fyzicky zlikvidovať. Upozorní Interpol, a keď sa mu to nepodarí, pošle naňho psychopatického zabijaka Mikea Mc Kinneyho (JASON SUDEIKIS).
Réžia J. Hess
Hrajú Z. Galifianakis, K. Wiigová, O. Wilson, J. Sudekis, R. Kimball, D. Ratray, K. McKinnonová, M. E. Ellisová, L. Jones, J. Daly, K. Marino
Rok výroby 2016
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Thor: Ragnarok

Akční fantasy film USA/Austr. (2017). Rhor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok,…
film Nova Cinema 20:00

Svetová vojna Z

film Dajto 20:30

Wonder Woman 1984

film HBO 21:30

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 28.9. o 23:05

Interstellar

film Nova Cinema 2.10. o 20:00

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

film JOJ Plus 2.10. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.