Minna a továreň na sny

film
Skúste si predstaviť nočné snívanie ako svet nekonečných filmových štúdií, v ktorom má každý z nás vlastný filmový štáb a režiséra svojich snov. Tento svet, podobný hollywoodskej továrne na sny, objaví dvanásťročná Minna, keď sa v spánku náhodou ocitne v snovom zákulisí, priamo pri tvorbe snov. V prvej chvíli je ohúrená, no postupne sa na mieste, kde sa rodia sny, začína cítiť ako doma. Potajomky sleduje pracovníkov továrne pri práci a zistí, ako by mohla ovplyvniť sny iných ľudí tak, že jednoducho zasiahne do ich scenára. Tam pridá trošku vtipu, tam zase niečo strašidelné – napríklad do snov nevlastnej sestry, ktorá jej poriadne lezie na nervy. Tento úžasný objav sľubuje Minne obrovskú zábavu. Zahrávať sa s ľudskými snami sa však nevypláca. * Minna je inteligentná mladá slečna, ktorá si veľmi nepotrpí na svoj vzhľad, vystačí si s jedným starým svetrom, tlačidlovým telefónom a radšej ako na internete trávi čas hraním šachu či varením. Jej pokojný život v trojici s otcom Johnom a škrečkom Viggom Mortensenom však naruší príchod otcovej priateľky s dcérou Jenny. Nová nevlastná sestra je totiž pravým opakom Minny – afektovaná blondína, ktorej životom sú sociálne siete a počet lajkov na Instagrame je pre ňu dôležitejší ako výška IQ. Navyše, je veľmi arogantná, egoistická a Minnu v jej vlastnom dome doslova terorizuje. Minna sa teda rozhodne Jenny trochu „osladiť“ život a zoberie sny svojej nevlastnej sestry do vlastných rúk. Režírovanie cudzích snov sa jej však čoskoro vymkne spod kontroly. Život dvanásťročnej Minny sa obráti naruby hneď dvakrát za sebou. Najprv dostane proti svojej vôli nevlastnú sestru Jenny. Dievčina, ktorá je rovnako stará ako ona, sa k nim z ničoho nič prisťahovala, je strašne otravná a všetci očakávajú, že sa z nich stanú najlepšie kamarátky. Druhý šok nastal, keď Minna v spánku objaví senzačné tajomstvo a zistí, ako sa rodia sny. Šťastnou náhodou zistí, že svet snov má podobu nekonečných filmových štúdií, ktoré pripomínajú hollywoodsku továreň na sny. Každý z nás má svoj vlastný filmový štáb a režiséra svojich snov. Je ohromená že pracovníci filmových štúdií snov vyzerajú ako Marťania. Minna sa s nimi zoznámi, všetko si nechá vysvetliť a ukáže aj sny svojich blízkych. Minna sa vracia do zákulisia výroby snov a potom, na zdesenie všetkých členov štábu, dostane nápad - čo sa stane, keď sa pokúsi ovplyvniť sny niekoho iného a zasiahnuť do jeho scenára? Pridať sem niečo vtipné a tam niečo trochu strašidelné? Funguje to! Je to úžasný objav, ktorý sľubuje veľa zábavy. Úprimný, ale aj zlomyseľný. Minna sa rozhodne zmeniť sny svojej nevlastnej sestry Jenny a trochu ju potrápiť. Najprv trochu, potom trochu viac. Je taká neznesiteľná! Ale zahrávanie sa s ľudskými snami môže mať veľké následky. Vo svete, kde sa stavajú sny, čaká Minnu a jej nevlastnú sestru veľké dobrodružstvo. Predstavivosť a fantázia sú pritom len začiatkom...
Réžia K. H. Jensen
Rok výroby 2020
Krajina Dánsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 23:05

Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera

film Nova Cinema 20:00

Anna

film Dajto 20:30

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 28.9. o 23:05

Interstellar

film Nova Cinema 2.10. o 20:00

Terminátor 2: Deň zúčtovania

film Dajto 1.10. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.