Skutočné príbehy

seriál
Utečenec. Seriál SR (2017). S Ahmedom sa osud kruto zahral. Počas štúdia na Slovensku sa zamiloval do spolužiačky Elleni z Grécka. Po promóciách sa obaja rozhodli pre život v jeho rodnej Sýrii, kde sa im narodila dcérka Zaira. Dokonalé šťastie rodiny ukončila vojna. Bombové nálety prežili, no Elleni umrela pri prepade autobusu ozbrojencami. Ahmed jej smrť niesol veľmi ťažko, nakoniec sa rozhodol začať aj s malou Zairou nový život na Slovensku, tam, kde sa zoznámil so svojou životnou láskou. Vďaka bývalým známym zo študentských čias si našiel prácu na lekárskej fakulte v menšom meste, kde sa informácia o „utečencovi" zo Sýrie šírila rýchlosťou blesku Ahmed vedel, že situácia nebude taká istá , ako pred rokmi, keď na Slovensku študoval, ale takú vlnu nenávisti nečakal. Pre ľudí a niektorých študentov sa stal špinavým utečencom, či skôr migrantom, ktorému ide len o pohodlie. Situácia začne byť vážna, keď sa do ostrého boja proti Sýrčanovi pustí xenofóbny študent Marek, ktorý sa rozhodne spraviť všetko pre to, aby sa nenávideného učiteľa zbavil. Nezaujíma ho, že Ahmed má malú Zairu, o ktorú sa bojí viac než o seba. Podarí sa vďaka podvodu a strašnému klamstvu zničiť Ahmeda a zabiť v ňom jeho vieru v ľudí? Alebo sa napriek všetkému bude môcť naďalej držať svojho kréda: "Kto chce byť šťastný, musí sa naučiť zabúdať." Príbehy, aké dokáže napísať len sám život. Najzaujímavejšie príbehy píše sám život, a preto sa náš seriál inšpiroval výlučne diváckymi námetmi. V zaujímavom spracovaní a so skvelým hereckým obsadením ponúka divákom pestrú paletu obyčajných príbehov a problémov, ktoré môžu postretnúť hocikoho z nás. Sú to príbehy s ľúbostnou alebo humorne ladenou zápletkou, aké dokáže napísať len sám život. Ich hrdinovia na vlastnej koži zisťujú, že stále platia staré známe pravdy - "Čert nikdy nespí!" a "Všetko zlé je na niečo dobré!".
Réžia K. Herczegová
Hrajú M. Mňahončák, G. Škrabáková-Kreutz, Z. Mišovičová, K. Blaško, N. Bánovský, H. Černá
Rok výroby 2017
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 23:05

Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera

film Nova Cinema 20:00

Anna

film Dajto 20:30

Pán prstenů: Návrat krále

Dobrodružné fantasy USA/N. Zél. (2003). Ve třetím, závěrečném dílu Tolkienovy ságy pod režijním vedením Petera Jacksona sledujeme dál osudy hobita Froda a jeho kamaráda Sama.
film HBO 3 28.9. o 23:05

Interstellar

film Nova Cinema 2.10. o 20:00

Terminátor 2: Deň zúčtovania

film Dajto 1.10. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.