Letecké katastrofy XVII (1/10)

dokument
Psychoteror v kokpite. 1. december 1993, štát Minnesota. Let 5719 spoločnosti Northwest Airlink odštartoval z letiska Saint Paul v Minneapolise na hodinový vnútroštátny let do Hibbingu. Na cieľovom letisku nebola riadiaca veža, takže piloti museli počas priblíženia zapnúť vlastné svetlá na dráhe. Posádka sa pripravovala na pristátie. Keď malé turbovrtuľové lietadlo Jetstream 31 klesalo cez mraky a husté sneženie, narazilo do vrcholkov stromov a zrútilo sa na horský svah. Záchranári ho našli o hodinu neskôr tri kilometre severozápadne od letiska. Zahynulo všetkých 18 ľudí na palube Vyšetrovatelia sú šokovaní, keď z letového záznamníka počujú, čo sa v mrazivom kokpite odohrávalo medzi neskúseným prvým dôstojníkom Chadom Ericksonom (JESSIE LAVERCOMBE) a namysleným arogantným kapitánom Marvinom Falitzom (JESSE BOND), keď sa let 5719 spoločnosti Northwest Airlink pripravoval na pristátie v Hibbingu v Minnesote v jednu chladnú zimnú noc v roku 1993. Je jasné, že haváriu zapríčinil psychoteror v kokpite a kapitánov hnev, ktorý sa desivo nevyplatil. Životom zaň zaplatili všetci na palube – 16 cestujúcich aj obaja piloti.
Réžia T. Wolochatiuk
Hrajú J. Aris [hlas], J. Bond, J. LaVercombe, D. Baker, D. Falk, N. Gabrielová
Rok výroby 2017
Krajina Kanada

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Vojnový kôň

Historický film USA (2011). Pôsobivý príbeh britského mladíka Alberta Narracotta a jeho milovaného koňa Joeyho, ktorých nečakane rozdelí prvá svetová vojna.
film JOJ Plus 20:30

Továreň na sny

film WAU 20:10

Líbáš jako ďábel

film Doma 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.