Bournovo ultimátum

film
Jason Bourne (MATT DAMON) je supertajný agent špeciálneho vládneho programu na tvorbu elitných zabijakov. Pri jednej akcii ho zranili a stratil pamäť. Odvtedy ho ustavične niekto prenasleduje a on vôbec netuší, čo sa deje. Jasonovu priateľku zavraždili, on jej smrť pomstil, ale stále neodhalil páchateľa, ktorý stojí v pozadí tajného vládneho programu. Pár čriepkov sa vynorilo, ale Jason si ešte nevie na všetko spomenúť. V uliciach Moskvy ho prenasleduje skupina vojakov. Je zranený, ale podarí sa mu ošetriť si poranenia, dostať sa na stanicu a nepozorovane zmiznúť vo vlaku. Určité informácie k minulosti mu poskytne novinár Simon Ross (PADDY CONSIDINE), ktorý od neznámeho zdroja získal čiastočné znalosti o tajnej vládnej organizácie Blackbriar. Ross napíše článok do novín a CIA sa o neho okamžite začne zaujímať. Rovnako tak aj Bourne, ktorý si s ním dohovorí stretnutie na londýnskej železničnej stanici. Tá je však plná agentov CIA. Bourne chce striasť prenasledovateľov, keď zistí, že chcú dostať Rossa, zasiahne do bitky a spoznajú ho na záberoch bezpečnostnej kamery. V tej chvíli veliteľ operácie Noah Vosen (DAVID STRATHAIM) myslí, že Bourne je informátor a vydá rozkaz, aby Bournea a Rossa zlikvidovali. Bourneovi sa podarí uniknúť, ale Ross nepočúvne jeho rady a zastrelia ho. Bourne sa však zmocín jeho poznámok a usiluje sa vypátrať jeho skutočný zdroj – tým je agent Neil Daniels (COLIN STINTON). Jeho byt nájde prázdny a vzápätí tam dorazia agenti CIA, ktorý už Danielsa ako zdroj tiež identifikovali. Bourne ich premôže a objaví v byte aj agentku Nicky Parsonsovú (JULIA STILESOVÁ). Tá mu pomôže oklamať Vosena a Bourne vláka do pasce ďalšie komando agentov. Začína byť jasné, že je to Vosen, kto stojí v pozadí oboch projektov a do všetkého je zapletený aj súčasný riaditeľ CIA Ezra Kramer (SCOTT GLENN). Obaja muži privolajú k prípadu skúsenú operačnú veliteľku Pamelu Landyovú (JOAN ALLENOVÁ), ktorá má už s Bourneom skúsenosti. Chcú ju len využiť, aby na ňu v prípade neúspechu všetko zhodili. Bourne medzitým s pomocou Nicky nájde Danielsa, ale nestihne mu pomôcť, zabijak CIA je tentoraz rýchlejší. Bourne predstiera smrť seba i Nicky a potom vyrazí na jediné miesto, kde môže zistiť pravdu...
Réžia P. Greengrass
Hrajú M. Damon, P. Considine, E. Ramirez, J. Stilesová, B. Cox, Ch. Cooper, D. Strathairn, J. Allenová, D. Brühl, S. Glenn, C. Stinton a ďalši
Rok výroby 2007
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Vojnový kôň

Historický film USA (2011). Pôsobivý príbeh britského mladíka Alberta Narracotta a jeho milovaného koňa Joeyho, ktorých nečakane rozdelí prvá svetová vojna.
film JOJ Plus 20:30

Továreň na sny

film WAU 20:10

Líbáš jako ďábel

film Doma 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.