Terminator Salvation

film
Píše sa rok 2003: S osudom zmierený trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho nečakane vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť a hádam tým i niekomu pomôže zachrániť alebo aspoň uľahčiť život, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr: Stroje vládnu temer vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších, roztrúsených skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami azda dokáže nie veľmi ružovo vyzerajúci osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale)... Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne neuposlúchnuť rozkazy a konať na vlastnú päsť, len aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť, na čo sa ho už pred rokmi snažila pripraviť jeho dnes už nebohá mama. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! A ak ho dnes zabijú, nebude ho John o deväť rokov neskôr môcť poslať do minulosti, do roku 1984, aby sa ním skutočne stal. Už i tak dosť zamotanú situáciu ešte viac skomplikuje, keď sám osud pošle Johnovi do cesty... Marcusa Wrighta! Toto stretnutie bude mať totiž pre oboch nepredstaviteľné následky.
Réžia McG
Hrajú Ch. Bale, A. Yelchin, M. Bloodgoodová, S. Worthington, H. Bonham Carterová
Rok výroby 2009
Krajina Spojené štáty, Nemecko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Temný rytier

Akčný triler USA/VB (2008).
film Dajto 20:30

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

film Nova Cinema 20:00

Twilight sága: Zatmenie

film JOJ Plus 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.