Robin Hood

film
Skvelý lukostrelec Robin Longstride slúžil v armáde kráľa Richarda I. vo vojne proti Francúzom. Po kráľovej smrti opustil armádu a vrátil do Nottinghamu, kde vládnu chudoba, hlad, korupcia a strach. Despotický šerif ničí život miestnym obyvateľom a neustále zvyšuje dane. Robin sa zamiluje do odvážnej a temperamentnej vdovy lady Marion Loxleyovej, ktorej prezradí svoje plány, ako chce bojovať proti skorumpovanej vrchnosti. Marion je voči ideám idealistického rytiera z lesa spočiatku skeptická, Robin však dúfa, že sa mu podarí získať jej ruku a zachrániť dedinu. Zostaví skupinu bojovníkov, ktorej členovia nie sú prvotriedni vojaci, ale ich túžba po lepšom živote je silnejšia než odpor k zbraniam. Rozhodnú sa vzdorovať šerifovi všade, kde je to len bude trochu možné, a pomôcť dedinčanom tým najjednoduchším spôsobom – budú ako zbojníci bohatým brať a chudobným dávať. Krajina je však spustošená desaťročiami vojen, nový kráľ je neschopný a ďalšie hrozby môžu kedykoľvek udrieť zvonku i zvnútra. A tak sa Robin a jeho odvážni spojenci pustia do nebezpečného dobrodružstva, aby zabránili krvavej občianskej vojne, vrátili Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk. Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (DANNY HUSTON) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (RUSSELL CROWE) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbtom a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (MATTHEW MACFADYEN) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (CATE BLANCHETTOVÁ), ktorá sa zvláštnou hrou osudu onedlho stane jeho manželkou. A keďže je táto hrdá žena spočiatku viac než skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužovi, rozhodne sa získať jej dôveru i náklonnosť. Obklopí sa skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi vzdoruje šerifovi všade, kde je to len trochu možné. O svojich ľudí ľudí aj obyvateľov dediny sa chce postarať tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Jeho vlasti oslabenej desaťročiami vojny však hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo. Robin so svojimi spojencami sa musia pokúsiť vykonať nemožné – zabrániť krvavej občianskej vojne, vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a stratený lesk jeho korune.
Réžia R. Scott
Hrajú R. Crowe, C. Blanchettová, M. von Sydow, W. Hurt, M. Strong, O. Isaac, D. Huston, E. Atkinsová, M. Macfadyen, L. Seydouxová
Rok výroby 2010
Krajina Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 20:00

Logan: Wolverine

film JOJ 22:30

RED 2

film Dajto 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.