Červená volavka

film
Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu, a na skutočný život nie sú pripravené. Majú však maximálnu sebakontrolu a vôľu prekonať krajné medze a hraničné situácie. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (JENNIFER LAWRENCEOVÁ) žije v Rusku a spolu so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských služieb. Musí absolvovať kurz, v ktorom sa školia volavky. Cieľom tvrdého výcviku je naučiť žiačky, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (JOEL EDGERTON), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špiónskych trikov a nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová sa už nikdy nevráti na dosky, čo znamenajú svet. Tanečný partner (SERGEJ POLUNIN) jej totiž zlomil nohu. Dominika sa od svojho vplyvného strýka Ivana (MATTHIAS SCHOENAERTS) dozvie, že zranenie sa jej nestalo náhodou, to len kolegovia sa jej chceli zbaviť, aby aj oni dostali šancu. Dominika sa pomstí a odhalí svoj zmysel pre brutalitu. Jej čin zaujme strýka Ivana, ktorý pracuje ako zástupca riaditeľa ruskej zahraničnej spravodajskej agentúry SVR. Podvodom ju prinúti vyzdvihnúť nepohodlného muža, ktorého potom priamo pred jej očami zavraždí. Teraz má strýko Dominiku vo svojich rukách. Buď zomrie ako nepohodlný svedok, alebo sa vyškolí ako agent. Dominika nemá na výber, pretože jej chorá matka potrebuje kvalitnú lekársku starostlivosť. Stane tajnou agentkou, ktorá má za úlohu získavať informácie od americkej strany. Dominika sa stretne s Nathanom, americkým agentom CIA, ktorý okamžite odhalí, že je agentkou, ale ponúkne jej spoluprácu. Dominika sa zrazu ocitne v sieti bezpečnostných služieb a zistí, aký ťažký je život medzi dvoma tábormi. Komu môže dôverovať? Čoskoro zistí, že veriť nemôže nikomu, a sama ukáže svetu, že nikto nemôže veriť jej. Dominikin strýko neváha fyzicky mučiť svoju neter, ktorú podozrieva zo spolupráce s americkou stranou. Dominika však znovu získa jeho dôveru a dostane ďalšiu dôležitú úlohu - musí odhaliť identitu špióna v ruských službách, ktorý donáša americkej strane. A jediný, kto krtka pozná a ochraňuje, je Nathan...
Réžia F. Lawrence
Hrajú J. Lawrenceová, J. Edgerton, M. Schoenaerts, J. Irons, Ch. Ramplingová, C. Hinds, M.-L. Parkerová, N. O'Neillová, S. Polunin
Rok výroby 2018
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 20:00

Logan: Wolverine

film JOJ 22:30

RED 2

film Dajto 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.