Gladiátor

film
Generál Maximus (RUSSELL CROWE) priviedol rímske légie znovu k slávnemu víťazstvu a teraz už len čaká na ženu a syna, aby sa spoločne mohli vrátiť domov a zabudnúť na vojnu. Smrť cisára Marka Aurélia zmení nielen plány na návrat, ale aj na zvyšok života. Žiarlivý následník trónu Commodus (JOAQUIN PHOENIX) vydá rozkaz k poprave generála a jeho rodiny, a len Maximovi sa podarí zachrániť holý život. Ako otroka ho potom vycvičia pre gladiátorské hry. Úspechy v aréne privedú niekdajšieho generála späť do Ríma. Lenže teraz mu už nejde len o víťazstvo nad nepriateľom v neľútostnom boji, ale o pomstu na cisárovi Commodovi. Je si vedomý, že existuje len jediná sila mocnejšia než cisárova a tou je moc rímskeho ľudu... Od chvíle, keď sa človek ocitá na vrchole slávy a šťastia, nebýva ďaleko k najhlbšiemu pádu. A presne to sa stane generálovi rímskych légií Maximovi (Russell Crowe), víťazovi nad Germánmi, obľúbencovi starého cisára Marka Aurelia. Ten tuší, že jeho zbabelý a ctižiadostivý syn Commodus (Joaquin Phoenix) nielenže nie je schopný rozumne vládnuť obrovskej ríši, ale je pre ňu smrteľným nebezpečenstvom. Po smrti otca sa rozhodne vyhubiť svojich nepriateľov, pričom na prvom mieste figuruje Maximus a po ňom Senát. Generálovi sa však podarí prežiť, ale padne do otroctva ako gladiátor patriaci Proximovi (Oliver Reed). Commodus si chce nakloniť rímsky ľud, a tak mu dá, čo si žiada. Panem et circenses – chlieb a hry! V Koloseu môže zvíťaziť iba jeden gladiátor. Commodus však netuší, že v Koloseu stojí niekto, kto ho dokáže zničiť. Maximus si totiž naplánoval nie víťazstvo nad nepriateľom v neľútostnom boji, ale pomstu zradnému cisárovi. Je si vedomý, že existuje len jediná sila mocnejšia než cisárova a tou je moc rímskeho ľudu...
Réžia R. Scott
Hrajú R. Crowe, J. Phoenix, C. Nielsenová, O. Reed, D. Jacobi, D. Hounsou, R. Harris, D. Schofield, J. Shrapnel
Rok výroby 2000
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 20:00

Logan: Wolverine

film JOJ 22:30

RED 2

film Dajto 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.