Dobrý ročník

film
Skvelý režisér Ridley Scott vo svojej krásnej romantickej dráme po druhý raz spolupracoval s oscarovým Russellom Croweom, a rozhodne sa dá povedať, že sa to vyplatilo. Snímka Dobrý ročník vznikla podľa rovnomenného románu Petra Maylea. Scott sa okrem režijnej taktovky ujal aj roly producenta. Do podoby filmového scenára román adaptoval Marc Klein. Po boku Crowea sa vo filme objaví filmový veterán Albert Finney v úlohe strýka Henryho, ktorý svojmu synovcovi odovzdal životnú múdrosť. Ďalej Marion Cotillardová ako majiteľka kaviarne, ktorá svojím pôvabom Maxa očarí, Abbie Cornishová v úlohe Maxovej domnelej, dlho stratenej sesternice, ktorá je údajne oprávnenou dedičkou vinice, Tom Hollander v úlohe jeho najlepšieho priateľa a Freddie Highmore ako mladý Max. „Pripadalo mi to ako skvelá metafora života,“ hovorí Crowe. „Keď sme s Ridleym pracovali na Gladiátorovi, metaforou bola smrť. V Dobrom ročníku sa však zaoberáme predovšetkým životom a skutočným užívaním si života. Každá z postáv tohto príbehu sa ocitne v situácii, ktorá spraví jeho život lepším.“
Réžia R. Scott
Hrajú R. Crowe, A. Finney, M. Cotillardová, A. Cornishová, T. Hollander, F. Highmore, A. Panjabi, R. Coyle, K. Cranham
Rok výroby 2006
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 20:00

Logan: Wolverine

film JOJ 22:30

RED 2

film Dajto 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.