Myšlienky vraha IX (11)

seriál
Šikana. Krimiseriál USA (2013). V Kansas City v štáte Missouri niekto brutálne ubije 50-ročného muža na smrť. Jeho telo je oblečené iba v dámskych nohavičkách. Pribúdajú ďalšie obete a všetky sú nejakým spôsobom napojené na rovnakú strednú školu. Spája ich Riley Wilson, ktorý bol obeťou šikany a údajne spáchal samovraždu. Chce niekto pomstiť Rileyho smrť? Policajt na dôchodku Damon Miller požiada svoju dcéru Alex Blakeovú o pomoc, keď sa dozvie, že v Kansase zbili 50-ročného muža veľmi brutálnym spôsobom. Obáva sa vyčíňania sériového vraha. Alex presvedčí tím FBI, že jej otec sa nikdy nemýli, pokiaľ ide o zločiny, a analytici Aarona Hotchnera spolu s Alex odletia vyšetrovať do Kansasu, jej rodného mesta. Detektív Scott Miller nie je z prítomnosti svojej sestry Alex nadšený a nemyslí si, že volať FBI nebolo potrebné. Čoskoro ale dôjde k ďalšiemu útoku. Páchateľ bol tentoraz ešte agresívnejší a ubil manželov priamo v ich dome. Agenti si spoja rok starý prípad ubitia dvoch ľudí s novými útokmi a vysvitne, že všetky obete spája Jeffersonova stredná škola. Tím Aarona Hotchnera vypracuje profil vraha – je to veľmi silný muž zrejme závislý na drogách, ktorý vraždí z pomsty. Ak chceš chytiť zločinca, musíš myslieť ako on. Elitný tím analytikov FBI skúma spôsoby myslenia a správania sa zločincov. Jeho členovia zostavujú osobnostné profily sériových vrahov a snažia sa preniknúť do ich temných a komplikovaných myslí, aby predišli ďalším vražedným útokom. Kým radoví detektívi pri vyšetrovaní zločinu hľadajú dôkazy a usvedčujúce materiály, experti sa usilujú odhaliť vrahovu osobnosť, vypracovať jeho profil, odhaliť pôsob, akým premýšľa. Sú to lovci, ktorí postupujú zvnútra na povrch, aby postupne zúžili počet podozrivých.
Réžia G. Kershaw
Hrajú J. Mantegna, T. Gibson, P. Brewsterová, S. Moore, M. G. Gubler, K. Vangsnessová, A. J. Cooková, J. Tripplehornová
Rok výroby 2013
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 20:00

Logan: Wolverine

film JOJ 22:30

RED 2

film Dajto 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 8.12. o 20:00

Zachraňte vojína Ryana

film Prima Cool 12.12. o 20:15

Temný rytier

film Dajto 9.12. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.