Bohemian Rhapsody

film
Snímka mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny Queen prostredníctvom jej ikonických piesní a revolučného zvuku. Vo chvíli, keď dosiahla fenomenálny úspech, jej frontman Freddie ju pod vplyvom temných síl a vášní nečakane opustil a rozbehol sa za vlastnou sólovou kariérou. V období bez spolupráce s Queen však trpí a podarí sa mu znovu zjednotiť kapelu práve včas, aby stihla vystúpiť na koncerte Live Aid. Kým statočne čelil smrteľnej diagnóze, dokázal doviesť skupinu k jednému z najväčších vystúpení v dejinách rockovej hudby. Queen tak zanecháva odkaz, ktorý dodnes inšpiruje všetkých outsiderov, rojkov a milovníkov hudby. Životopisná snímka prináša veľmi voľne spracovaný príbeh frontmana skupiny Queen, Freddieho Mercuryho (1946-1991), v ktorom sú mnohé udalosti oproti skutočnosti pozmenené. V roku 1970 sa Farrokh Bulsara (RAMI MALEK) predstaví gitaristovi Brianovi Mayovi (GWILYM LEE) a bubeníkovi Rogerovi Taylorovi (BEN HARDY) a pridá sa k nim ako autor a spevák. Zároveň sa zoznámi s Mary Austinovou (LUCY BOYNTONOVÁ), svojou budúcou manželkou. O rok neskôr sa kapela dohodne na názve Queen a vyrazí na šnúru po anglickom vidieku. Freddie sa postará o nahrávanie albumu, zoženie manažéra a do skupiny prichádza basgitarista John Deacon (JOSEPH MAZZELLO). Nasleduje rýchly vzostup, vystúpenia v televízii, turné po stredozápade Spojených štátov a Freddieho krátke manželstvo s Mary, ktorá zostane Freddieho priateľkou a dôverníčkou aj po ukončení zväzku. Zhubný vplyv manipulatívneho Freddieho osobného asistenta Paula Prentera (ALLEN LEECH) privodí rozpad skupiny. Večierky v Mercuryho dome sa stanú povestnými. Freddie sa s Paulom rozíde, opäť zjednotí kapelu a Queen spoločne zahrajú na charitatívnom koncerte Live Aid.
Réžia B. Singer, D. Fletcher
Hrajú R. Malek, G. Lee, B. Hardy, J. Mazzello, A. Gillen, L. Boyntonová, A. Leech, T. Hollander, M. Myers, A. McCusker, M. Bennett
Rok výroby 2018
Krajina Spojené štáty, Spojené kráľovstvo

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Štyridsiatka na krku

Romantická komédia USA (2012).
film Doma 22:30

Útek z Pretórie

film JOJ 20:35

Besnenie

film Markíza 20:30

Odviate vetrom

Historická dráma USA (1939).
film ČT 2 22.1. o 20:00

2012

film Dajto 22.1. o 20:30

2012

film Markíza 21.1. o 23:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.