Babovřesky

film
Po smrti storočnej Trudy zostanú na konci dediny lukratívne pozemky so starým domom. To sa hodí starostovi (Pavel Kikinčuk) a jeho príbuznému, ktorí majú na pozemky zálusk a chcú tu vybudovať autobazár. Lenže pozostalí Hálovci (Miro Noga, Jitka Sedláčková) so synom Adamom (Jan Dolanský), sa rozhodnú, že sa im vila páči a opravia ju, aj keď v nej vraj straší. Podtitul filmu "z listu vidieckej klebetnice" naznačuje, že na scénu vstúpia aj miestne zbožné ženy na čele s "univerzálnou" klebetnicou Horáčkovou (Jana Synková), ktorá o všetkom vie, od všetkého má kľúče, všade bola dvakrát a uzurpuje si právo do všetkého zasahovať. Práve do tejto dedinky prichádza nový farár (Lukáš Langmajer). Zbožné ženy čakajú váženého dôstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, športovo vyzerajúci asi tridsaťročný mladík s dvojzmyselným menom. Netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva v Babovřeskoch množstvo humorných situácií.
Réžia Z. Troška
Hrajú J. Synková, L. Langmajer, L. Vondráčková, J. Dolanský, V. Žilková, L. Bílá
Rok výroby 2013
Krajina Česko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Skrytá vada

Krimikomedie USA (2014). Píše se rok 1970 a kalifornský soukromý detektiv Larry „Doc“ Sportello se na naléhání své bývalé přítelkyně Shasty pouští do pátrání po zmizelém realitním magnátovi. Nevšední…
film Nova Cinema 21:55

Umelá inteligencia

film JOJ Plus 22:50

Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama

film HBO 23:05

Lawrence z Arábie

Historická dráma VB (1962).
film ČT 2 29.1. o 20:00

Transformers: Zánik

film Dajto 27.1. o 20:30

Americká jízda

film Nova Cinema 24.1. o 22:40
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.