Dr. Ludsky (5)

seriál
Dramatický seriál SR (2011). MUDr. Ludskymu vpadne na prednášku podivný chlap, ktorý vzápätí dostane záchvat. Ludsky je presvedčený, že muž záchvat simuloval, ale ukáže sa že prípad je oveľa komplikovanejší. Vyriešiť mu ho pomôže jedna nevinná poznámka a jedna nočná mora. Ale popri úspechoch v práci sa nad MUDr. Ludskym zaťahujú mračná. Hrozí mu vyšetrovanie Lekárskej komory. Dr. Ludsky - súdny znalec, patológ a neľútostný lovec lekárov, ktorí pochybili. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. Desaťdielny seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. O. Daniš, R. Jakab, V. Biermannová, S. Kiss a ďalší. Námet: S. Dančiak ml., R. Olekšák. Scenár: S. Dančiak ml.
Réžia P. Bebjak
Hrajú T. Maštalír, V. Kobielsky, J. Kolesárová, D. Kavaschová, I. Martinka, V. Topinková
Rok výroby 2011
Krajina Slovensko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Hry o život: Skúška ohňom

Nezabudni, kto je nepriateľ. Triler USA (2013). Ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury proti totalite a neodvratne sa schyľuje.
film JOJ Plus 20:25

Vesmírni kovboji

film Dajto 20:15

Cizinec mezi námi

film Nova Cinema 23:50

Chlapectví

Drama USA (2014). Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka, který se natáčel dvanáct let. Mason je sympatický šestiletý kluk, který po rozvodu rodičů žije se starší sestrou Sam a mámou Olivií.…
film Nova Cinema 3.8. o 20:00

2012

film Dajto 3.8. o 20:15

Straight Outta Compton

film JOJ Plus 6.8. o 22:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.