Yves Saint Laurent

film
Príbeh Fr. (2014). Skutočný príbeh jedného z najväčších módnych návrhárov 20. storočia rozpráva nielen o zrode legendárnej módnej ikony, ale zároveň je svedectvom o sile neutíchajúcej lásky, ktorá dokáže premôcť aj mocných vnútorných démonov. Yves Saint Laurent. Luxus, glamour, haute couture. Ikona francúzskej módy, za ktorou stojí krehký muž, prenasledovaný maniodepresiou, často skľúčený a neistý. Fascinujúca osobnosť plná protikladov, ktorú s rovnakou vášňou tak milovali, ako aj nenávideli. Paríž, január 1958. Yves Saint Laurent má iba 21 rokov, keď ho požiadajú, aby umelecky viedol prestížny módny dom nedávno zosnulého Christiana Diora a dozeral na jeho prevádzku. Čoskoro predstaví svoju prvú a mimoriadne úspešnú kolekciu, ktorej modely sa okamžite stanú hitom vo svete haute couture. Na módnej prehliadke sa zoznámi s patrónom umenia Pierrom Bergém, svojou budúcou láskou a celoživotným partnerom. Táto osudová udalosť mu zmení celý život. O tri roky neskôr obaja spoločníci vytvoria obchodnú značku Yves Saint Laurent, ktorá si rýchlo upevní pozíciu jedného z najsilnejších hráčov vo svete luxusnej módy. Aj napriek svojim mocným vnútorným démonom sa Yvesovi podarí nezlyhať, uspieť, obrátiť módny svet hore nohami a stať sa legendou.
Réžia J. Lespert
Hrajú P. Niney, G. Gallienne, Ch. Le Bonová, L. Smetová, M. de Villepinová, N. Kinski, X. Lafitte, R. Alves, A. Whettnallová, M. Baslerová, J.-É. Bodziak, A. D’Hermyová, A. Alvarová, A. Steiger, Ph. Morier-Genoud, P. Thibaud, X. Alcan, A. Christiaensová, J. Dandoyová, J. Beecherová
Rok výroby 2014
Krajina Francúzsko

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Duch

Romantický film USA (1990).
film Doma 20:30

Hranice

film JOJ Plus 22:30

Gulag

film Nova Cinema 21:25

Transformers 3

Akčný film USA (2011).
film Dajto 26.10. o 20:15

Mission: Impossible - Fallout

film JOJ Plus 27.10. o 20:25

Vlk z Wall Street

film ČT 2 1.11. o 21:50
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.