Čo čas nezahojil

film
Dráma USA (2012). Dve odlišné rodiny sa stretnú, aby smútili nad smrťou ženy, ktorá ich spája. Osudový príbeh mladého muža, ktorého počas druhej svetovej vojny opúšťa manželka a sťahuje sa za novou láskou do Anglicka. Mladík sa sám musí postarať o rodinu a deti. Tridsať rokov nemá o žene žiadne správy. Jej nová rodina ho kontaktuje až po jej smrti. Jej posledným želaním totiž bolo, aby bola pochovaná vo svojej rodnej Alabame. Obe rodiny - tá, ktorú kedysi opustila, a jej nová, anglická - sa stretávajú a pokúšajú spolu preklenúť nielen zaoceánsku vzdialenosť, ktorá delí ich životy. Príbeh dvoch rôznorodých rodín sa odohráva v šesťdesiatych rokoch. Obe rodiny spojí smrť ženy, ktorá sa prvýkrát vydala za amerického južana Jima Caldwella a po ňom si vzala Brita Kingsleyho Bedforda. Keď jej ostatky prevezú späť do rodnej Alabamy, kde sa má uskutočniť pohreb, obe rodiny sa prvýkrát stretnú a snažia sa nájsť spoločnú reč. To ale nie je vôbec jednoduché. Medzi oboma klanmi totiž panuje nielen kultúrna bariéra poznamenaná vojnou vo Vietname, ale aj strety medzi starou Európou a južanskou Amerikou. Začínajú sa úprimné i úsmevné slovné súboje medzi členmi oboch znesvárených rodín. Olej do ohňa prilievajú dlho potlačovaná zlosť, rodinné súperenie, tajomstvá, spomienky na vojnu a na to, ako sa vďaka nej formovali tri generácie otcov a synov.
Réžia B. B. Thornton
Hrajú J. Hurt, K. Bacon, R. Stevenson, R. Duvall, B. B. Thornton, M. Allman, R. Patrick, S. Smithová, F. O'Connorová, T. Hedrenová
Rok výroby 2012
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Návrat temného rytiera

Triler USA/VB (2012).
film Markíza 23:10

Harry Potter a Fénixov rád

film Markíza 20:30

Veřejní nepřátelé

film Nova Cinema 21:50

Gladiátor

Historický film USA/VB (2000).
film Dajto 19.1. o 20:15

Skleněné peklo

film Nova Cinema 14.1. o 20:00

Návrat temného rytiera

film Markíza 18.1. o 23:10
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.