Dr. House III (15)

seriál
Polovica mozgu. Seriál USA (2007). Klavirista s poškodeným mozgom dostane záchvat a ochrnie mu ruka, hoci poctivo berie všetky prepísané lieky. Bude mu nutné odstrániť odumretú časť mozgu, aby druhá polovica mohla rásť a postupne preberať jeho funkcie. Do nemocnice privezú zdravotne postihnutého pianistu. Po nehode v detstve mu odumrela pravá polovica mozgu a jeho zdravotný stav si vyžadoval opateru, na druhej strane však začal len tak bez prípravy hrať na klavíri a stal sa skvelým pianistom. Dnes mu počas koncertu ochrnula ruka. Lekári odhalia aj vzácnu genetickú poruchu, ale tú dokážu zvládnuť steroidmi. Keď pacientovi v detstve odumrela pravá polovica mozgu, ľavá časť prebrala veľkú časť jeho funkcií. Dr. House dôjde k záveru, že ľavá polovica mozgu by dokázala vykonávať oveľa viac funkcií, ak by mala možnosť rásť, preto chce mŕtvu časť mozgu odstrániť. Dr. House vysvetlí situáciu otcovi postihnutého, ale zároveň ho upozorní, že po operácii jeho syn zrejme stratí schopnosť hrať na klavír. Dr. Gregory House má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie.
Réžia K. Jacobsová
Hrajú H. Laurie, L. Edelsteinová, O. Epps, R. S. Leonard, J. Morrisonová, J. Spencer
Rok výroby 2007
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Sci-fi film USA (2019). Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové…
film HBO 3 23:45

Země policajtů

film Prima Cool 22:10

Smrtící léčba

film Nova Cinema 21:55

Osem hrozných

Western USA (2015).
film Prima 28.11. o 22:40

Avatar

film Prima Cool 29.11. o 20:15

Exodus: Bohovia a králi

film JOJ Plus 27.11. o 20:25
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.