Captain America: Občianska vojna

film
Po nedávnych tragických udalostiach sa pôvodný tím Avengers rozišiel a Steve Rogers alias Captain America preberá vedenie novovytvoreného projektu, ktorý by mal aj naďalej ochraňovať ľudstvo pred hrozbami z vesmíru i zo Zeme. Dôjde však k ďalšiemu incidentu v Lagose, v ktorom Avengers zohrajú nešťastnú úlohu, keď výbuch teleportovaný mimo budovu usmrtí humanitárnych pracovníkov. Politické tlaky volajú po vytvorení systému zodpovednosti vedeného vládnou organizáciou, ktorá by superhrdinov kontrolovala a riadila ich, aby už nedochádzalo k ďalším zbytočným katastrofám, vedľajším stratám ani zbytočným civilným obetiam. Tento návrh rozdelí tím superhrdinov na dva tábory. Jeden vedie Steve Rogers, ktorý bráni slobodu a nezávislosť Avengers, aby mohli plniť svoje úlohy a chrániť ľudstvo bez vládnych zásahov. V čele druhej skupiny stojí Tony Stark – Iron Man, ktorý prekvapivo zastáva myšlienku vládneho dozoru a zodpovednosti. Každý člen tímu Avengers si tak musí vybrať svoju stranu. Captain America, Iron Man, Black Widow, Falcon, Winter Soldier, War Machine, Hawkeye, Black Panther, Scarlet Witch a ďalší superhrdinovia a ich priatelia Ant Man a Spider Man bojujú za lepší svet a ochraňujú ľudstvo pred útokmi z vesmíru a domácim zlom. Žiaľ, na misii v Lagose dôjde k zbytočnej katastrofe. Scarlet Witch telekineticky premiestni výbuch mimo budovy, lenže aj vonkajšia explózia si vyžiada svoje obete a zahynie niekoľko humanitárnych pracovníkov v neďalekom dome. Vládam sveta dôjde trpezlivosť a vytvoria tlak na vytvoreniu komisie pod záštitou OSN, ktorá by tím superhrdinov riadila. Práve ona by pevne určovala, kedy a kde majú Avengers zasahovať a kto je zodpovedný za prípadne spôsobené škody. Vytvorenie nového riadiaceho orgánu rozdelí Avengers na dva tábory. Jeden vedie Steve Rogers, ktorý obhajuje slobodu Avengers, aby mohli brániť ľudstvo bez vládnych zásahov, a druhý vedie Tony Stark, ktorý prekvapivo zastáva myšlienku vládneho dohľadu na ich činnosť. Z najlepších priateľov sú razom úhlavný nepriatelia. Na pozadí nového dobrodružstva dvoch rozhádaných skupín hrdinov, tajomných zloduchov a nových spojencov sa odohrá finálna bitka, ktorá rozhodne o budúcnosti Avengers i celého ľudstva.
Réžia A. Russo, J. Russo
Hrajú Ch. Evans, R. Downey Jr., S. Johanssonová, S. Stan, D. Cheadle, A. Mackie, J. Renner, Ch. Boseman, P. Bettany, P. Rudd, E. Olsenová, D. Brühl, F. Grillo, W. Hurt, M. Freeman, T. Holland, E. VanCampová, M. Tomeiová a ďalší
Rok výroby 2016
Krajina Spojené štáty

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Akční thriller USA/SAE/ČR (2011). Ethan Hunt a jeho tým mají další tajný úkol - odhalit a zneškodnit extremistu přezdívaného Kobalt. Když je v Kremlu odpálena bomba a vina padne na Hunta, tak…
film Prima Cool 20:15

Parker

film Prima 22:35

Anna

film Markíza 20:30

Seznamte se, Joe Black

Romantické drama USA (1998). Mediální magnát si užívá života plnými doušky, ale i pro něho si přijde Smrt. Udělá mu výjimečnou nabídku, ve hře je i život jeho krásné dcery.
film Nova Cinema 22.9. o 20:00

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

film Dajto 22.9. o 20:30

Vojnový kôň

film JOJ Plus 25.9. o 20:30
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.