Televízia za dverami

zábava Dvojka Zajtra o 09:30 30 min
Druhá časť 5-dielnej série publicisticko-dokumentárnych relácií k 65. výročiu prvého vysielania Slovenskej televízie ako nezáväzné pokračovanie rovnomennej série z roku 2016. Odľahčenou formou sprístupníme zopár fragmentov z histórie STV pomocou predstavenia televíznych skutočností, ktoré sa v posledných rokoch objavovali na televíznych obrazovkách menej, než v minulosti. Vysielací čas je pokrytý archívnym materiálom, doplnený súčasnými výpoveďami „pamätníkov“ k danej oblasti či téme, neoddeliteľne spätou s históriou a vývojom Slovenskej televízie. Druhá časť je o poézii. Herec a recitátor Štefan Bučko rozpráva o Viliamovi Záborskom a Milanovi Rúfusovi, z ktorého tvorby recituje i krátku ukážku. Marián Slovák rozpráva o svojom vzťahu k poézii a spomína na svoj projekt prespievania obľúbenej poézie. Režisér Juraj Johanides rozpráva príbeh, ako sa rozhodol vrátiť poéziu na obrazovku. V závere do virtuálnej galérie osobností televíznej histórie vstúpia dramaturgička Jana Liptáková, herec a recitátor Viliam Záborský a herec Ladislav Chudík.
Rok výroby 2021
Krajina Slovensko

Najbližšie vysielanie

zajtra 09:30
Televízia za dverami

NAJČÍTANEJŠIE NA SME

Bad Boys 2

Akčná komédia USA (2003).
film Nova 22:10

Vládkyňa zla 2

film JOJ 20:35

Zbouchnutá

film Nova Cinema 21:55

Černý jestřáb sestřelen

Válečné drama USA/VB (2001). V roce 1993 vstoupily jednotky OSN do Somálska, aby pomohly uklidnit tamní občanskou válku. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se změní v zoufalý boj proti…
film Prima Cool 18.9. o 22:05

Kingsman: Zlatý kruh

film JOJ 18.9. o 22:50

Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů

film Nova Cinema 14.9. o 20:00
Dostávajte Tv tipy na svoj email
Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.